XV
Rautaveden maraton 2014 T U L O K S E T 1.11.2014
VsV
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero
M
maraton 42.2 km
=================
1.
Atro Anttila Vimpelin Veto 2.54.55
2. Markus Tähtinen Säkylä 2.59.42
4.47
3. Jonathan Tolksdorf 3.08.14 13.19
4. Antti Järvinen Liikuttavat
3.12.57 18.03
5. Marko Ruuti AAC Haurala 3.25.00 30.05
6. Esa Vehkalahti
AfterRacingTeam 3.26.34 31.40
7. Jere Siivonen Jyväskylä 3.29.07 34.12
8.
Atte Forss Lempäälä 3.34.35 39.41
9. Mikko Jokinen Etelä-Tyrvään Kramppi
3.34.59 40.05
10. Teemu Kumpulainen Nokia 3.35.27 40.32
11. Marko Heikkilä
Helsinki 3.37.57 43.02
12. Miikka Bäckström Häjyt 3.42.16 47.21
13.
Christian Lemström ABB Juoksukerho 3.44.14 49.20
14. Juha Hokka Kuhmalahden
Kisa 3.46.46 51.52
15. Esa Jokioinen Turku 3.47.33 52.39
16. Marko Elo
Nokia 3.49.52 54.58
17. Aimo Mäkinen TT 226 3.50.11 55.16
18. Markus
Kaikkonen Triathlonteam 226 4.03.13 68.19
19. Sami Putkisaari Tampereen
Maratonklubi 4.08.03 73.09
20. Ilkka Nivala 4.08.29 73.35
21. Tero
Lindholm Endurance 4.28.59 94.04
22. Antti Tuomenoja Kangasala 4.30.22
95.28
23. Matthew Baldwin Lontoo 4.31.36 96.41
24. Esa Nieminen
Järvenpää 4.32.56 98.01
25. Harri Holm Team Ilon Kautta 2014 4.43.01
108.06
26. Mika Ojala Stormin Teräs 4.47.28 112.34
27. Alf Granvik
Nykarleby 6.11.20 196.25
28. Kalevi Saukkonen VSVU 6.57.26 242.32
Keskeyttäneet
2
– 14. Tero Halme FMR
– 24. Kai-Pekka Tuomisto Tyrwään
Voimapoisto
Poisjääneet 2
– 17. Marko Ruuti AAC Haurala
– 22. Marko
Heikkilä Tossuttajat
M40
maraton 42.2 km
===================
1.
Teemu Planting Pakilan Visa 2.57.25
2. Sakari Nieminen Liikuttavat 3.12.57
15.33
3. Villu Kask Tapiolan Honka/SK Aaspere 3.31.29 34.04
4. Marko
Marenk Team Rynkeby 3.36.15 38.51
5. Jari Kiiski Vantaa 3.47.54 50.30
6.
Jari Pulli FUN41 4.20.42 83.17
7. Sean Nugent Mustat kynnet, Pepo 4.25.02
87.37
M45
maraton 42.2 km
===================
1.
Marko Koskela-Koivisto Kuhmalahden Kisa 3.20.11
2. Jari Suono LaatuLasset
3.25.55 5.43
3. Seppo Mäenpää Häjyt/Ryttylä 3.34.41 14.30
4. Petri Visala
FMR 3.35.41 15.30
5. Harri Koskela-Koivisto Järvenpää 3.37.50 17.39
6.
Erkki Itkonen Hämeenlinnan Tarmo 3.53.43 33.31
7. Petri Mononen Team Rahola
3.55.51 35.40
8. Mika Ylä-Outinen Espoo 4.06.10 45.58
9. Juha Johansson
Tampereen Maratonklubi 4.06.13 46.01
10. Pasi Sandholm Liikuttavat 4.08.43
48.31
11. Jyrki Rantala Liikuttavat 4.25.35 65.24
12. Kari Nieminen
Liikuttavat 4.30.34 70.23
13. Jari Lintukangas Ypäjä 4.42.01 81.50
14.
Markku Nurhonen Tampereen Maratonklubi 4.42.09 81.57
15. Petteri Tolvanen JNP
4.43.45 83.33
16. Antti Vähävihu Jämijärvi 5.19.10 118.59
Poisjääneet
1
– 83. Marko Koskela-Koivisto Pirkkala
M50
maraton 42.2 km
===================
1.
Arto Viitala Kankaanpään Maratonklubi 3.13.59
2. Petri Haavisto Wihan
Kilometrit 3.26.41 12.41
3. Markku Ihonen Brestin jyräys 3.37.00 23.01
4.
Heikki Kymäläinen Espoon Tapiot Juoksuklubi 3.39.44 25.44
5. Viacheslav
Shelepen St. Petersburg 3.46.58 32.59
6. Jari Laaksonen FMR 3.48.16
34.17
7. Vesa Alho Liikuttavat 3.49.48 35.49
8. Jouni Killström Halikko
4.02.00 48.00
9. Ahti Ervin VELTSI 4.03.02 49.03
10. Jouni Jaakkonen Häjyt
4.11.33 57.33
11. Reijo Rajahalme Häjyt 4.22.23 68.23
12. Pekka Mononen
Pirkkala 4.25.16 71.17
13. Juha Korhonen OP 4.29.57 75.57
14. Harri
Laajajärvi Lvi-Laajajärvi 4.56.04 102.04
15. Sakari Ermala Niemen Weikot
5.31.56 137.56
16. Seppo Mattila Etelä-Tyrvään Kramppi 5.34.23 140.24
17.
Juha Virtanen Salo 5.42.34 148.35
M55
maraton 42.2 km
===================
1.
Markku Virta Loimaan Leisku 3.01.38
2. Heikki Järvenpää Häjyt 3.17.11
15.33
3. Ilkka Tuominen Hippoksen Maratonkerho 3.24.30 22.52
4. Pasi
Malinen Eura 3.27.02 25.25
5. Hannu Kuosmanen Mäntylahden Veto , MänVe
3.28.03 26.26
6. Pekka Kouri TreMK 3.34.27 32.49
7. Veikko Sivosavi Team
Raju 3.39.15 37.38
8. Reijo Sahla Littoinen 3.39.39 38.01
9. Markku Lauste
Liikuttavat 3.56.57 55.20
10. Raimo Mäkinen APK- maratoonarit 3.58.15
56.38
11. Kari Koskinen Liikuttavat 4.05.20 63.42
12. Jouko Pajula
Pirkkala 4.06.56 65.19
13. Juha Kemiläinen Endurance 4.10.39 69.02
14.
Alpo Vornanen Kiuruveden Urheilijat 4.19.10 77.32
15. Heimo Liukkonen
Kangasniemen Kalske 4.48.49 107.12
16. Tapani Välimäki Tampereen Maratonklubi
5.00.38 119.00
17. Kari Loppukaarre Kirkkonummi 5.18.54 137.16
18. Martti
Kaunisto Tampereen Maratonklubi 5.25.24 143.47
19. Tage Lemström IP-08
6.11.20 189.43
M60
maraton 42.2 km
===================
1.
Seppo Laitinen Lapuan Virkiä 3.08.33
2. Veikko Ollila Häjyt, Rajamäki 3.19.46
11.13
3. Jorma Niemi KU-58 3.37.21 28.47
4. Erkki Halkivaha Oripää 3.40.18
31.44
5. Teuvo Yli-Huhtala Liikuttavat 3.52.35 44.01
6. Sven-Olof Svarvar
Häjyt 3.58.46 50.12
7. Erkki Välimäki Tampereen Maratonklubi 4.06.05
57.32
8. Segejs Kuzmins Riga Wood 4.08.12 59.38
9. Pentti Virtanen Äetsän
Kunto 81 4.12.08 63.35
10. Juhani Vuorenmaa Häjyt 4.12.20 63.47
11. Hannu
Autio 4.25.25 76.51
12. Pasi Peltonen Endurance 5.25.24 136.51
13.
Veli-Pekka Väisänen Tre MK 5.31.56 143.22
Poisjääneet
1
– 143. Antero Holma Alahärmän Kisa
M65
maraton 42.2 km
===================
1.
Urpo Naumanen Tampereen Maratonklubi 3.15.04
2. Heikki Koso Kouvola 3.35.59
20.55
3. Mauri Volama HÄJYT/Seinäjoki 4.22.23 67.19
4. Risto Vainio Turun
Suunnistajat 4.30.39 75.36
5. Unto Stenroos 100mc.fi/Häjyt 4.48.42 93.38
Poisjääneet
1
– 152. Hans Mannstén Häjyt
M70
maraton 42.2 km
===================
1.
Onni Siltala Myllykosken Kilpa-Veikot 5.29.21
2. Matti Huotari Häjyt
Sodankylä 6.57.26 88.06
N
maraton 42.2 km
=================
1.
Tanja Lähteenmäki Tampereen Maratonklubi 3.38.08
2. Emmi Jokioinen Turku
3.39.52 1.44
3. Anna-Leena Korhonen Tampere 3.41.48 3.40
4. Laura
Sinikallas Olkivoima 3.44.20 6.13
5. Elina Liuha Karkku 4.03.13 25.06
6.
Anna Tomula 4.18.49 40.42
7. Pirjo Koponen 4.25.35 47.28
8. Erika
Miettinen Jyväskylä 4.32.56 54.48
N40
maraton 42.2 km
===================
1.
Annika Vaher JK Sarma 3.14.30
2. Katja Kojo Liikuttavat 3.28.03 13.33
3.
Anu Ossberg Team Rahola 3.44.17 29.46
4. Maise Autero Triathlonteam 226
3.48.41 34.10
5. Sari Janhunen Lappeenranta 3.49.51 35.21
6. Minna Husa
Vaasa 3.54.04 39.33
7. Outi Ojala Liikuttavat 4.05.20 50.49
8. Nina Rapeli
Liikuttavat 4.06.13 51.42
9. Leena Kärkkäinen Helsinki 4.43.30 88.59
10.
Riitta-Kaisa Salmela TaJu 4.43.49 89.19
N50
maraton 42.2 km
===================
1.
Kati Oikarinen Runner’s Club 3.22.04
2. Päivi Naumanen Tampereen Maratonklubi
3.52.23 30.19
3. Päivi Mäkelä Liikuttavat 3.52.52 30.48
4. Ritva
Vallivaara-Pasto Häjyt 4.11.33 49.29
5. Maria Tähkävuori Endurance 4.21.35
59.32
N60
maraton 42.2 km
===================
1. Eija Uusi-Esko Häjyt 4.46.34
####
This Web Page Created with PageBreeze Free HTML Editor / Web Hosting